We have a dedicated app for Windows 8. Download for free: Ok, install it now | No thanks
  • International

    • 1st Test: India v Bangladesh at Indore

      Nov 14-18, 2019 (09:30 local | 04:00 GMT | 23:00 EST -1d | 22:00 CST -1d | 20:00 PST -1d)

    • 1st T20I: Afghanistan v West Indies at Lucknow

      Nov 14, 2019 (19:00 local | 13:30 GMT | 08:30 EST | 07:30 CST | 05:30 PST)

    • Group B: Windward Is v U.S.A. at Tarouba

      Nov 13, 2019 (13:30 local | 17:30 GMT | 12:30 EST | 11:30 CST | 09:30 PST)

  • Domestic

    • Bangladesh

      • Group B: AFG Emerg v PAK Emerg at Cox's Bazar

        Nov 14, 2019 (09:00 local | 03:00 GMT | 22:00 EST -1d | 21:00 CST -1d | 19:00 PST -1d)

    • India

      • Group C: Chandigarh v Chhattisgarh at Chandigarh

        Nov 14, 2019 (09:00 local | 03:30 GMT | 22:30 EST -1d | 21:30 CST -1d | 19:30 PST -1d)

      • Group A: Goa v Services at Visakhapatnam

        Nov 14, 2019 (09:00 local | 03:30 GMT | 22:30 EST -1d | 21:30 CST -1d | 19:30 PST -1d)

      • Group C: Punjab v Railways at Chandigarh

        Nov 14, 2019 (09:00 local | 03:30 GMT | 22:30 EST -1d | 21:30 CST -1d | 19:30 PST -1d)

      • Group D: Haryana v Puducherry at Mumbai

        Nov 14, 2019 (09:30 local | 04:00 GMT | 23:00 EST -1d | 22:00 CST -1d | 20:00 PST -1d)

      • Group B: Kerala v Vidarbha at Thumba

        Nov 14, 2019 (09:30 local | 04:00 GMT | 23:00 EST -1d | 22:00 CST -1d | 20:00 PST -1d)

      • Group B: Rajasthan v U. Pradesh at Thiruvananthapuram

        Nov 14, 2019 (09:30 local | 04:00 GMT | 23:00 EST -1d | 22:00 CST -1d | 20:00 PST -1d)

      • Group D: Bengal v Mumbai at Mumbai

        Nov 14, 2019 (10:00 local | 04:30 GMT | 23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d)

      • Group E: Delhi v J + K at Surat

        Nov 14, 2019 (10:00 local | 04:30 GMT | 23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d)

      • Group E: Gujarat v Sikkim at Surat

        Nov 14, 2019 (10:00 local | 04:30 GMT | 23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d)

      • Group A: Andhra v Uttarakhand at Vizianagaram

        Nov 14, 2019 (10:30 local | 05:00 GMT | 00:00 EST | 23:00 CST -1d | 21:00 PST -1d)

      • Group C: Arunachal v H. Pradesh at Chandigarh

        Nov 14, 2019 (13:00 local | 07:30 GMT | 02:30 EST | 01:30 CST | 23:30 PST -1d)

      • Group A: Baroda v BIHAR at Visakhapatnam

        Nov 14, 2019 (13:00 local | 07:30 GMT | 02:30 EST | 01:30 CST | 23:30 PST -1d)

      • Group C: Hyderabad v Maharashtra at Chandigarh

        Nov 14, 2019 (13:00 local | 07:30 GMT | 02:30 EST | 01:30 CST | 23:30 PST -1d)

      • Group D: Assam v Mizoram at Mumbai

        Nov 14, 2019 (13:30 local | 08:00 GMT | 03:00 EST | 02:00 CST | 00:00 PST)

      • Group B: Manipur v Tamil Nadu at Thiruvananthapuram

        Nov 14, 2019 (13:30 local | 08:00 GMT | 03:00 EST | 02:00 CST | 00:00 PST)

      • Group E: Jharkhand v Nagaland at Surat

        Nov 14, 2019 (14:00 local | 08:30 GMT | 03:30 EST | 02:30 CST | 00:30 PST)

      • Group D: M. Pradesh v Meghalaya at Mumbai

        Nov 14, 2019 (14:00 local | 08:30 GMT | 03:30 EST | 02:30 CST | 00:30 PST)

      • Group E: Odisha v Saurashtra at Surat

        Nov 14, 2019 (14:00 local | 08:30 GMT | 03:30 EST | 02:30 CST | 00:30 PST)

    • South Africa

      • Spartans v Giants at Centurion

        Nov 13, 2019 (17:30 local | 15:30 GMT | 10:30 EST | 09:30 CST | 07:30 PST)

      • Pool B: Border v W Province at East London

        Nov 14-16, 2019 (10:00 local | 08:00 GMT | 03:00 EST | 02:00 CST | 00:00 PST)

      • Pool A: E. Province v Boland at Port Elizabeth

        Nov 14-16, 2019 (10:00 local | 08:00 GMT | 03:00 EST | 02:00 CST | 00:00 PST)

      • Cross Pool: Easterns v KZ-Natal at Benoni

        Nov 14-16, 2019 (10:00 local | 08:00 GMT | 03:00 EST | 02:00 CST | 00:00 PST)

      • Pool B: North West v Northern Cpe at Potchefstroom

        Nov 14-16, 2019 (10:00 local | 08:00 GMT | 03:00 EST | 02:00 CST | 00:00 PST)

      • Pool B: Northerns v S West D at Pretoria

        Nov 14-16, 2019 (10:00 local | 08:00 GMT | 03:00 EST | 02:00 CST | 00:00 PST)

      • Blitz v Stars at Cape Town

        Nov 14, 2019 (17:30 local | 15:30 GMT | 10:30 EST | 09:30 CST | 07:30 PST)

    • West Indies

      • Group A: Comb C&C v Jamaica at Basseterre

        Nov 12, 2019 (13:30 local | 17:30 GMT | 12:30 EST | 11:30 CST | 09:30 PST)

      • Group A: Barbados v Leeward Is at Basseterre

        Nov 13, 2019 (13:30 local | 17:30 GMT | 12:30 EST | 11:30 CST | 09:30 PST)

      • Group B: Trinidad & T v WI Emerging at Port of Spain

        Nov 13, 2019 (13:30 local | 17:30 GMT | 12:30 EST | 11:30 CST | 09:30 PST)

      • Group A: Comb C&C v Canada at Basseterre

        Nov 14, 2019 (09:00 local | 13:00 GMT | 08:00 EST | 07:00 CST | 05:00 PST)

  • Others

    • 3rd Youth ODI: B'desh U19 v S'Lanka U19 at Chattogram

      Nov 14, 2019 (09:00 local | 03:00 GMT | 22:00 EST -1d | 21:00 CST -1d | 19:00 PST -1d)

  • 1st Test: India v Bangladesh at Indore

    Nov 14-18, 2019 (09:30 local | 04:00 GMT | 23:00 EST -1d | 22:00 CST -1d | 20:00 PST -1d)

  • 1st T20I: Afghanistan v West Indies at Lucknow

    Nov 14, 2019 (19:00 local | 13:30 GMT | 08:30 EST | 07:30 CST | 05:30 PST)

  • Group B: Windward Is v U.S.A. at Tarouba

    Nov 13, 2019 (13:30 local | 17:30 GMT | 12:30 EST | 11:30 CST | 09:30 PST)

  • Group B: AFG Emerg v PAK Emerg at Cox's Bazar

    Nov 14, 2019 (09:00 local | 03:00 GMT | 22:00 EST -1d | 21:00 CST -1d | 19:00 PST -1d)

  • Group C: Chandigarh v Chhattisgarh at Chandigarh

    Nov 14, 2019 (09:00 local | 03:30 GMT | 22:30 EST -1d | 21:30 CST -1d | 19:30 PST -1d)

  • Group A: Goa v Services at Visakhapatnam

    Nov 14, 2019 (09:00 local | 03:30 GMT | 22:30 EST -1d | 21:30 CST -1d | 19:30 PST -1d)

  • Group C: Punjab v Railways at Chandigarh

    Nov 14, 2019 (09:00 local | 03:30 GMT | 22:30 EST -1d | 21:30 CST -1d | 19:30 PST -1d)

  • Group D: Haryana v Puducherry at Mumbai

    Nov 14, 2019 (09:30 local | 04:00 GMT | 23:00 EST -1d | 22:00 CST -1d | 20:00 PST -1d)

  • Group B: Kerala v Vidarbha at Thumba

    Nov 14, 2019 (09:30 local | 04:00 GMT | 23:00 EST -1d | 22:00 CST -1d | 20:00 PST -1d)

  • Group B: Rajasthan v U. Pradesh at Thiruvananthapuram

    Nov 14, 2019 (09:30 local | 04:00 GMT | 23:00 EST -1d | 22:00 CST -1d | 20:00 PST -1d)

  • Group D: Bengal v Mumbai at Mumbai

    Nov 14, 2019 (10:00 local | 04:30 GMT | 23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d)

  • Group E: Delhi v J + K at Surat

    Nov 14, 2019 (10:00 local | 04:30 GMT | 23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d)

  • Group E: Gujarat v Sikkim at Surat

    Nov 14, 2019 (10:00 local | 04:30 GMT | 23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d)

  • Group A: Andhra v Uttarakhand at Vizianagaram

    Nov 14, 2019 (10:30 local | 05:00 GMT | 00:00 EST | 23:00 CST -1d | 21:00 PST -1d)

  • Group C: Arunachal v H. Pradesh at Chandigarh

    Nov 14, 2019 (13:00 local | 07:30 GMT | 02:30 EST | 01:30 CST | 23:30 PST -1d)

  • Group A: Baroda v BIHAR at Visakhapatnam

    Nov 14, 2019 (13:00 local | 07:30 GMT | 02:30 EST | 01:30 CST | 23:30 PST -1d)

  • Group C: Hyderabad v Maharashtra at Chandigarh

    Nov 14, 2019 (13:00 local | 07:30 GMT | 02:30 EST | 01:30 CST | 23:30 PST -1d)

  • Group D: Assam v Mizoram at Mumbai

    Nov 14, 2019 (13:30 local | 08:00 GMT | 03:00 EST | 02:00 CST | 00:00 PST)

  • Group B: Manipur v Tamil Nadu at Thiruvananthapuram

    Nov 14, 2019 (13:30 local | 08:00 GMT | 03:00 EST | 02:00 CST | 00:00 PST)

  • Group E: Jharkhand v Nagaland at Surat

    Nov 14, 2019 (14:00 local | 08:30 GMT | 03:30 EST | 02:30 CST | 00:30 PST)

  • Group D: M. Pradesh v Meghalaya at Mumbai

    Nov 14, 2019 (14:00 local | 08:30 GMT | 03:30 EST | 02:30 CST | 00:30 PST)

  • Group E: Odisha v Saurashtra at Surat

    Nov 14, 2019 (14:00 local | 08:30 GMT | 03:30 EST | 02:30 CST | 00:30 PST)

  • Spartans v Giants at Centurion

    Nov 13, 2019 (17:30 local | 15:30 GMT | 10:30 EST | 09:30 CST | 07:30 PST)

  • Pool B: Border v W Province at East London

    Nov 14-16, 2019 (10:00 local | 08:00 GMT | 03:00 EST | 02:00 CST | 00:00 PST)

  • Pool A: E. Province v Boland at Port Elizabeth

    Nov 14-16, 2019 (10:00 local | 08:00 GMT | 03:00 EST | 02:00 CST | 00:00 PST)

  • Cross Pool: Easterns v KZ-Natal at Benoni

    Nov 14-16, 2019 (10:00 local | 08:00 GMT | 03:00 EST | 02:00 CST | 00:00 PST)

  • Pool B: North West v Northern Cpe at Potchefstroom

    Nov 14-16, 2019 (10:00 local | 08:00 GMT | 03:00 EST | 02:00 CST | 00:00 PST)

  • Pool B: Northerns v S West D at Pretoria

    Nov 14-16, 2019 (10:00 local | 08:00 GMT | 03:00 EST | 02:00 CST | 00:00 PST)

  • Blitz v Stars at Cape Town

    Nov 14, 2019 (17:30 local | 15:30 GMT | 10:30 EST | 09:30 CST | 07:30 PST)

  • Group A: Comb C&C v Jamaica at Basseterre

    Nov 12, 2019 (13:30 local | 17:30 GMT | 12:30 EST | 11:30 CST | 09:30 PST)

  • Group A: Barbados v Leeward Is at Basseterre

    Nov 13, 2019 (13:30 local | 17:30 GMT | 12:30 EST | 11:30 CST | 09:30 PST)

  • Group B: Trinidad & T v WI Emerging at Port of Spain

    Nov 13, 2019 (13:30 local | 17:30 GMT | 12:30 EST | 11:30 CST | 09:30 PST)

  • Group A: Comb C&C v Canada at Basseterre

    Nov 14, 2019 (09:00 local | 13:00 GMT | 08:00 EST | 07:00 CST | 05:00 PST)

  • 3rd Youth ODI: B'desh U19 v S'Lanka U19 at Chattogram

    Nov 14, 2019 (09:00 local | 03:00 GMT | 22:00 EST -1d | 21:00 CST -1d | 19:00 PST -1d)

Poll
Is Ravi Shastri the right choice for India coach?

Number Crunching
229*

The highest score in women's ODIs. Who holds the record?

Quote Unquote
Once they get to the final, they can give us some information on how to do it
Writers